Klinikánkat meglátogathatja bármikor orvosi, nőgyógyász, vagy urológus javaslata nélkül. De le kell foglalni egy konkrét időpontott. Ezt megteheti telefonon vagy a kapcsolatfelvételi űrlap segítségével. Nincs szükség vizsgálatokra, de ha megvan a korábbi vizsgálatok eredményei, feltétlenül hozza magával.
A szlovák jogszabályok nem határozzák meg az asszisztált reprodukciós kezelés felső korhatárát. Klinikánk orvosi és etikai okokból 52 éves határt szabott
Sajnos a szlovák törvények nem teszik lehetővé az azonos nemű párok vagy egyének mesterséges megtermékenyítését. Azoknak a nőknek, akiknek nincs párjuk, lehetőségük van nálunk lefagyasztani petesejtjeiket (social freezing), és a jövőben alávetheti magát mesterséges megtermékenyítésnek.
Ha rendelkezik korábbi vizsgálatok eredményeivel, akár nőgyógyász, urológus vagy más klinikáról származó kezelésröl, esetleg műtéti leletekröl amelyek összefügnek a meddőséggi kapcsolatos problémával, mindenképpen javasoljuk, hogy még a bevezető konzultáció előtt küldje el nekünk. Ez azonban nem feltétlenül szükséges feltétel, hiszen a szükséges vizsgálatokat klinikánkon is el tudjuk végezni. Maga a meddőségi kezelés mindig mindkét partnert érinti, ezért célszerű, hogy mindkét partner közösen vegyen részt a bevezető konzultáción, de lehetséges, hogy csak a nő legyen jelen.
Az ISCARE klinika a legjobb európai reprodukciós klinikák közé tartozik. A professzionális orvosi csoportunknak köszönhetően klinikánk elérte az 60 %-os sikerességet.
Nem, a bevezető konzultáció Skype-on keresztül is elvégezhető. Ebben az esetben azonban szükséges néhány olyan vizsgálat eredményének bemutatása, amelyet egyébként orvosa végezne el a bevezetőkonzultáció keretében.
Klinikáink magyar, angol, német, orosz, szerb/horvát, ukrán és szlovák nyelven biztosítják a kezelés koordinálását. Néhány nyelv azonban csak a két klinikánk egyikéhez kötődik. A magyar nyelv esetében ez a Pozsonyi klinika.
A kezelés költsége számos tényezőtől függ, leginkább a diagnózisoktól vagy a diagnózistól amely a meddőséget okozták. A bevezető konzultáció során kapott vizsgálatok eredményei alapján az orvos meg tudja határozni, hogy milyen kezelési eljárásokat vagy további vizsgálatokat kell elvégezni. A pontos árakat árlistánkban találja, vagy megkérdezheti kezelőorvosát. A klasszikus IVF ciklus 1100 euróba kerül, míg az adományozott petesejtekkel végzett IVF ciklus 4490 euróba kerül.
Minden pár problémája más és más, ezért a kezelést mindig egyénileg közelítjük meg. Ezért nem lehet általánosan meghatározni azt az időt vagy a látogatások számát, amelyek után megtörténik a sikeres terhesség. Az IVF esetében azonban a stimuláció a menstruációs ciklus második napján kezdődik, és a gyógyszeradagolás általában 10 napig tart. A hormonális előkészítés során 2 alkalommal ellenőrizzük a petesejtek érését, majd a menstruációs ciklus 12. napján leszívjuk az érett petesejteket. Az embrió beültetése (embriótranszfer) legkorábban három nap múlva lehetséges, alapesetben öt nap után végezzük. (vagyis a menstruációs ciklus 17. napja). Az embrió beültetése után két héttel terhességi tesztet végezünk. Ez a folyamat tehát körülbelül egy hónapot vesz igénybe, és 6 klinikai látogatásból, valamint egy kezdeti konzultációból áll. Egyes esetekben azonban a meddőség okainak diagnosztizálása már kezdetben több diagnosztikai vizsgálatot is igényelhet, máskor más kezelési módszerek vannak választva. Néhány párnak azonban úgyszintén nem sikerül az első próbálkozásra teherbe esnie. Ebben az esetben sor kerül az előző stimuláció során kapott lefagyasztott embrió beültetésére vagy további diagnosztikai vizsgálatok követésére a sikertelenség okának megállapítására.
Nem. Etikai okokból klinikánkon nem engedélyezzük az embrió nemi meghatározását.
Védőoltást a COVID-19 ellen betegeinktől nem kérjük. Ha azonban krónikus betegségben szenved, erősen javasoljuk, hogy magát a meddőségi kezelést megelőzően beoltsa magát, az ESHRE ajánlása szerint.
Arra utaló adat nincs, hogy az oltást követően a kezeléssel várni kell, de javasoljuk az IVF kezelést, illetve az embrió beültetését legkorábban 14 nappal az utolsó vakcinázás után. Egyszerűen fogalmazva: az oltás utáni következő ciklusban.
Nem javasoljuk az oltást a stimuláció során, a petesejtek leszívása, embriótranszfer előtt vagy közvetlenül utána. Sikeres terhesség esetén javasoljuk, hogy háziorvosával vagy nőgyógyászával egyénileg konzultáljon az oltással kapcsolatban. Ha további kérdése volna, forduljon orvosainkhoz a konzultáció során.
Az oltás, valamint a COVID-19 termékenységre vagy a terhesség lefolyására gyakorolt hatásával kapcsolatos megállapításokról további információkat foglaltunk össze bloggunkon.